Jogurtový chlebíček s jahodami


   Jaro je tu a nepotrvá vůbec dlouho, než se na záhonech za domy začnou znovu červenat první jahody. Je proto nepochybně nejvyšší čas provést inventuru zásob v mrazáku. Máte jej plný zamraženého ovoce z loňského roku? Pryč s ním, využijte ho do koláče. Brzy můžete být docela nešťastní, že nemáte kam umístit čerstvou jahodovou dřeň nebo plněné tvarohové knedlíky z letošních voňavých jahod.

   Ideálním zachráncem loňské úrody a zároveň nedělního odpoledne vám bude jogurtový chlebíček s jahodami. Pokud vás zaujal i přes to, že váš mrazák žádné poklady neskrývá, můžete vyrazit i do nejbližšího obchodu a pořídit ovoce tam. Díky jogurtu v těstě je neuvěřitelně šťavnatý a jeho uniformní sladkost sem tam rozbíjí jahodové mapy. 

   Dopřejte svým mraženým jahodám (nebo malinám, borůvkám či ostružinám) důstojný konec. Budete k tomu potřebovat:
150 g krystalového cukru
3 celá vejce
115 ml rozpuštěného másla (nebo rostlinného oleje)
280 g řeckého jogurtu
260 g polohrubé mouky (+ trochu mouky na víc na přípravu formy a jahod)
2 čajové lžičky pečícího prášku do pečiva
0,5 lžičky soli
160 g jahod

   Troubu dáme předehřát na 175°C a přichystáme si chlebíčkovou formu. Já používám formu s keramickým povrchem, není nutné s ní nic dělat. Pokud máte plechovou klasiku, tak je nutné ji vymazat tukem a vysypat moukou, nebo vyložit pečícím papírem. Jahody nakrájíme na drobno a zaprášíme je moukou. Tím, že jahody předem obalíme v mouce zařídíme, že jahody jen nepropadnou těstem na dno, ale naopak postupně protknou celý chlebíček od shora až dolů.
   V robotu vymícháme vajíčka s cukrem a vmícháme k nim rozpuštěné máslo a řecký jogurt. Když získáme hladkou krémovou směs, prosejem k ní mouku, sodu a sůl a umícháme sametově hladké těsto. Kousky jahod obalené v mouce opatrně stěrkou vmícháme do těsta (pár jich můžeme nechat až nahoru) a ve vyhřáté troubě pečeme asi 55 minut. 
   Jakmile se po kuchyni rozlije sladká vůně, blížíme se do finále. Hotový a dokonale zlatý chlebíček necháme půl hodinyk odstát a poté jej vyklopíme a necháme zcela vychladnout. No nevypadá fantasticky?


Komentáře